Strona główna » Przewodnik interesanta » Wydanie dowodu osobistego
Wyszukiwarka

Losowe zdjęcie

Wolbromski finał WOŚP

Ankieta

Znajdź nas

Śledź nasz profil na portalach społecznościowych

YouTube

Pogoda

Wydanie dowodu osobistego

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Wydanie dowodu osobistego

Wymagane dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany wniosek o wydanie dowodu osobistego.
2. Posiadany dowód osobisty bądź w przypadku jego braku inny dokument potwierdzający tożsamość- do wglądu

Załączniki:
1. Dwie wyraźne i jednakowe fotografie o wymiarach 35 x 45 mm odzwierciedlające aktualny wizerunek osoby (bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa w pozycji lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem bez ozdób z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy).

- osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku  może załączyć do wniosku fotografie przedstawiające ją w okularach z ciemnymi szkłami. W takim przypadku do wniosku załącza się również orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

- osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania może załączyć do wniosku fotografie przedstawiające ją z nakryciem głowy. W takim przypadku do wniosku załącza zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej.

2. Odpis skrócony aktu urodzenia -w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński (z wyjątkiem osób urodzonych na terenie miasta i gminy Wolbrom),

3. Odpis skrócony aktu małżeństwa (z wyjątkiem osób, które zawarły związek małżeński na terenie miasta i gminy Wolbrom),wymienione dokumenty USC - z przeznaczeniem do dowodu osobistego - można uzyskać bez opłaty skarbowej, drogą pocztową, w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia bądź małżeństwa (w którym akt sporządzono)

4. Na żądanie organu - poświadczenie obywatelstwa polskiego lub inny dokument poświadczający obywatelstwo polskie.

Miejsce złożenia dokumentów:
Urząd Miasta i Gminy Wydział Ogólno-Organizacyjny, ul. Krakowska 1, 32-340 Wolbrom, pok. nr 210,  w godz. pracy Urzędu

Opłaty:
Od 01.01.2010 r. opłaty za wydanie dowodu osobistego nie pobiera się.

Termin i sposób załatwienia
Wniosek o wydanie dowodu osobistego składa się osobiście z wyjątkiem:

- osoby małoletniej, która nie ukończyła 13 roku życia za którą wniosek składają rodzice lub ustanowieni przez sąd opiekunowie albo jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów wraz z pisemną zgodą drugiego z rodziców lub opiekuna ustanowionego przez sąd, poświadczaną za zgodność podpisu przez organ gminy lub notariusza, obecność dziecka przy złożeniu wniosku. Obecność dziecka do lat 5 nieobowiązkowa !

- osoby małoletniej, która ukończyła 13 rok życia, a nie ma obowiązku posiadania dowodu osobistego za którą wniosek składa jeden z rodziców lub opiekun ustanowiony przez sąd. Obecność dziecka obowiązkowa!

- osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie pozostającej pod władzą rodzicielską za którą wniosek składają rodzice albo jeden z rodziców wraz z pisemną zgodą drugiego z rodziców poświadczoną za zgodność podpisu przez organ gminy lub notariusza. Obecność osoby ubezwłasnowolnionej obowiązkowa!

- osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie nie pozostającej pod władzą rodzicielską lub osoby ubezwłasnowolnionej częściowo za którą wniosek składa opiekun lub kurator ustanowiony przez sąd. Obecność osoby ubezwłasnowolnionej obowiązkowa!

Wniosek o wymianę dowodu składa się:
- w razie zmiany danych, które zamieszcza się na dowodzie osobistym - w terminie 14 dni
- upływu terminu ważności dowodu osobistego - nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu
- w razie utraty dowodu osobistego, uszkodzenia lub zaistnienia okoliczności utrudniającej ustalenie tożsamości osoby - niezwłocznie

UWAGA !

Zawiadomienie o utracie dowodu osobistego zgłasza się osobiście w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie konsularnym i skutkuje unieważnieniem dowodu osobistego. Urząd wydaje zaświadczenie o utracie dowodu osobistego (wolne od opłat) ważne do czasu wydania nowego dowodu osobistego.

Wnioski:

Wniosek o wydanie dowodu osobistego


Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 3,1 (Ocen: 7)

Wydarzenia

Kategoria

25.02Koncert STRACHY NA LACHY

Godzina: 19:00

Miejsce: Dom Kultury w Wolbromiu

Kategoria: Kulturalne

Dodaj wydarzenie

Dyżurna apteka

Apteka na ul.Krakowskiej 58A

Wolbrom, ul. Krakowska 58 A

32-340 Wolbrom

tel. 32 643 53 47

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:



Losowy film

DK wolbrom
Projekt innowacyjny Moja firma w mojej gmini Azpexim E-System Marcin Ficek LGD