Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Listopad » OSP w Kąpielach Wielkich ma 60 lat
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

OSP w Kąpielach Wielkich ma 60 lat

2014-11-18 14:05:34

Ochotnicy z Kąpiel Wielkich mają powody do dumy. Niedawno miejscowa jednostka OSP świętowała 60-lecie istnienia. Najpierw w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji strażaków i ich rodzin ks. proboszcz Andrzej Białek odprawił mszę świętą, po której dokonał poświęcenia wozu bojowego, a następnie w budynku remizy rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszu. W uroczystościach, obok strażaków i ich rodzin, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe 9 jednostek OSP.


Po powitaniu zaproszonych gości zgromadzonych w sali remizy gości przez prezesa druha Stanisława Ducha, historię jednostki przedstawił jedyny z żyjących założycieli jednostki – 86 letni Alfred Płowiec. - Założycielami jednostki byli: Alfred Płowiec, Stefan Duch i Edward Duch.

W ciągu 60. letniej działalności jednostką kierowali: jeden komendant- Alfred Płowiec, trzech prezesów: Alfred Płowiec, Bronisław Świerczek i obecny prezes - Stanisław Duch s. Stefana i sześciu naczelników: Edward Duch, Stefan Duch, Marian Słowik, Jan Pasich Stanisław Duch s. Franciszka oraz do chwili obecnie - Jan Gamrat. Choć początki były bardzo trudne, dziś nasza jednostka może poszczycić się okazałą remizą i dobrym wyposażeniem. Bardzo wiele dokonaliśmy własnymi siłami, ale także dzięki okazanemu wsparciu ze strony gminy a zwłaszcza burmistrza Jana Łaksy. Jesteśmy dumni, że nasza jednostka znajdująca się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, należy do najlepszych w gminie i powiecie. Znając odwagę naszych druhów i zaangażowanie na rzecz społeczeństwa możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość – mówił druh Płowiec.

           

Później, były gratulacje i najlepsze życzenia dla jednostki składane przez przybyłych gości, w tym: posłankę na Sejm RP Lidię Gądek, burmistrza Wolbromia Jana Łaksę, mł. byg. Marcina Maciory, który odczytał list gratulacyjny komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, a także od pań z miejscowego KGW. Posłanka Lidia Gądek obok życzeń wręczyła na ręce prezesa OSP Stanisława Ducha upominek w postaci kompletnego munduru bojowego. Natomiast burmistrz Wolbromia, Jan Łaksa wręczył podziękowania za długoletnią, pełną oddania i poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa w strukturach lokalnej jednostki ratowniczo-gaśniczej, założycielowi jednostki Afredowi Płowcowi oraz prezesowi OSP Stanisławowi Duchowi. Druhów o najdłuższej służbie burmistrz odznaczył okolicznościowymi medalami, a następnie, wspólnie z prezesem, uhonorował druhów odznakami za wysługę lat.

 

Nie zabrakło podziękowań ze strony strażaków. Za okazywane im wsparcie, i dobra współpracę Zarząd OSP uhonorował okolicznościowymi statuetkami burmistrza, proboszcza parafii ks. Andrzeja Białka oraz przewodniczącą KGW i sołtyskę – Zofię Duch. Po zakończeniu części oficjalnej, panie z KGW wwiozły na środek sali piętrowy tort, a następnie poczęstowały nim wszystkich uczestniczących w świętowaniu jubileuszu gości. Nastrój świątecznego dnia umilała muzyka, przy której doskonale bawiono się i tańczono do późnych godzin wieczornych.

 

Wiesław Biernacki

 

Odznaczeniami za wysługę lat zostali uhonorowani:

60 lat: Alfred Płowiec, Henryk Świerczek, Stanisław Słowik, Stefan Kubat i Jan Pasich

45 lat Stanisław Duch S. Dionizego i Józef Pieklak

40 lat Jan Gamrat, Władysław Witek i Stanisław Duch S. Antoniego

35 lat: Stanisław Duch S. Stefana, Zygmunt Słowik i Wiesław Skorupka

30 lat: Zdzisław Głąb, Teodor Wroński

25 lat: Zbigniew Madej, Janusz Skorupka, Franciszek Bąba

20 lat: Mieczysław Świerczek, Krzysztof Gorgoń

15 lat: Marcin Duch

5 lat: Piotr Chmura, Ryszard Chmura, Grzegorz Gawron, Sylwester Czerwik, Albert Żezała, Dawid Żezała

x60-lat-OSP-Kapiele-Wielkie-(15).JPG

Powiązana galeria

Wtorek, 18 listopada 2014 14:22Zdjęć w galerii: 8

60 lat OSP Kąpiele Wielkie

x60 lat OSP Kąpiele Wielkie (74) (Kopiowanie)
x60 lat OSP Kąpiele Wielkie (75) (Kopiowanie)
x60 lat OSP Kąpiele Wielkie (76) (Kopiowanie)

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 1 (Ocen: 1)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku